Blog

Kostolíky v hmle

Mnohé kostolíky zaujmú návštevníka osobitou atmosférou, geniom loci. O to väčšie čaro dáva týmto lokalitám hmla, ktorá podnecuje ľudskú predstavivosť.

Užitočný i praktický výlet do Nemecka 3 - karolínska hviezda a cisársky Gelnhausen

Hlavnou hviezdou tretieho dňa výprav bola Einhardova bazilika v Steinbachu, ďalšia z úžasných karolínskych pamiatok Hessenska.

Užitočný i praktický výlet do Nemecka 2 - konečne Frankfurt !

Nemecké počasie sa k hosťom veľmi zdvorilo nechovalo ani na ďalší deň. Ale na našu náturu si neprišlo. Zbalili sme dáždniky, sesternicu a hurá do nového sveta. Tento raz už sesternička Martinka vedela, do čoho ide.

Užitočný i praktický výlet do Nemecka - 1. časť

Spojiť príjemné s užitočným. To sa stalo heslom našich výprav za nemecké hranice.

Malé zamyslenie k narodeninám Apsidy

My dvaja sme však mali šancu byť súčasťou niečoho ešte pozoruhodnejšieho. Dostali sme totiž možnosť vidieť rásť, rozvíjať sa, robiť radosť aj starosti jedného dieťaťa a jednej webovej stránky súčasne a v priamom prenose.

Takmer silvestrovský návrat do Sabinova po piatich rokoch

Kostol bol nafotený raz-dva, ja som zatiaľ hypnotizovala informačnú nástenku vedľa miestnej Jednoty. Keď potrebuje človek zabiť čas, dokáže ho zaujať hocičo. Potom sa história rozhodla, že je načase zopakovať sa. Len tak nad chudákmi Orkucanmi vyriekla krutý ortieľ.

Výlet do Hessenska za rodinou a karolínskymi kostolmi

Tajomstvá Fuldy však aspoň na chvíľu rozohnali mračná v duši. Michaelskirche bol ako z rozprávky. A toto spojenie by som nepoužila iba tak. Zatiaľ nám výletnícke sudičky priali a miesto rozprávok sme vkĺzli do histórie starej takmer 1200 rokov.

Výlet na Liptov alebo čo všetko sa dá stihnúť... (dokončenie)

Pondelok sa tiež nezačal lovom na kostoly.

Výlet na Liptov alebo čo všetko sa dá stihnúť (aj keď fotíte kostolíky a nemáte auto)...

Mnohí naši známi aj neznámi si myslia, že naše výlety musia byť jednotvárne a nudné. Kostol, fotky, ďalší kostol, ďalšie fotky. Inventúra v pohybe. Obmedzení zameraním aj prepravou.

Pre babinky a babičky v našich životoch... (z výletu do Petrovej Lehoty)

Ale len celkom nedávno som si nevdojak uvedomila, prečo sú mi kostolíky také blízke. Sú totiž ako moja babinka. Svedkovia čias. Nemenia sa, ani keď kním prídeme po dlhšom čase.