Naša nová kniha o kostoloch je už na svete

Tak uz ju mame doma aj my... Z našej novej knihy Kostoly a ich pohnuté osudy máme radosť a ďakujeme vydavateľstvu Dajama a všetkým ľuďom, ktorí nám boli nápomocní pri jej písaní, že mohla uzrieť svetlo sveta.

Publikácia viazaná v pevnej väzbe približuje na 160 stranách spletité príbehy 43 kostolov nie vždy so šťastným koncom. Nájdete v nej stavby od Bratislavy po dedinku Rovné pri Svidníku, datované od 12. do 20. storočia. Viaceré z nich už neexistujú, časť dodnes chátra a čaká na obnovu či smutný koniec, iné sa podarilo vo väčšej či menšej miere zachrániť.

Pracovali sme na nej približne 10 mesiacov a aj to sa ukazovalo často ako krátky čas. Pri zhromažďovaní podkladov, informácií a fotografií nám pomáhalo veľa ľudí - odborníkov, predstaviteľov samospráv, cirkví i zanietených laikov, ktorým sme veľmi vďační. 

Zvlášť by sme chceli vyzdvihnúť ochotu a pomoc, ktorej sa nám dostalo zo strany pracovníkov Archívu Pamiatkového úradu SR, ktorý, ako sme zistili, skrýva ešte väčšie poklady, než sme si doteraz mysleli :).

Kniha vyšla ako ako súčasť tematickej trilógie Stratené Slovensko spolu s titulmi - Zabudnuté hrady od Tomáša Grančaya a Zaniknuté kupele od Martina Kostelníka.

Okrem toho, vďaka ústretovosti vydavateľstva Dajama, kúpou každej knihy z trilógie podporíte aj našu stránku Apsida.sk sumou 50 centov. Všetkým milým ľuďom z vydavateľstva na čele s Danielom Kollárom i budúcim čitateľom ďakujeme. 

esteban
15. 11. 2022

Rubrika: Aktuality