Historický festival pri kostolíku v Kraskove 2. a 3. septembra 2022

Dvojdňový program plný historického šermu, stredovekých remesiel, jedál a stredovekého sakrálneho umenia sa uskutoční už tento týždeň pri gotickom kostolíku v obci Kraskovo (okres Rimavská Sobota). V poradí štvrtý ročník historického festivalu Z histórie Gemera-Malohontu sa bude konať 2. a 3. septembra 2022.

Na piatok je naplánovaná nočná prehliadka stredovekých kostolov Kyjaticiach (o 21.00 h) a Kraskove (o 22.00 h), ako pripomienka získania značky značky Európske kultúrne dedičstvo pre vybrané chrámy Gemera a Malohontu sa zachovanými freskami. Prehliadky sú určené pre zaregistrovaných návštevníkov.

V sobotu pripravili organizátori slávnostné otvorenie festivalu v kraskovskom kostole o 10.00 h, po ktorom budú nasledovať odborné prednášky historika umenia Petra Megyešiho a historičky Moniky Tihányiovej. 

Program pri kostole bude zahŕňať vystúpenia šermiarov, sokoliarov i historickej hudby a tanca.  Návštevníkov budú čakať aj ukážky stredovekých remesiel, dobovej kuchyne, lukostreľba i aktivity pre deti. 

Vstupné pre dospelých je 5 eur, pre mládež 2 eurá a deti do 1 m zdarma.

Podrobný program festivalu

esteban
31. 8. 2022

Rubrika: Aktuality