Apsida.sk oslavuje trináste narodeniny!

Milí návštevníci Apsida.sk,

je nám potešením konštatovať, že aj v týchto zložitých časoch si dnes môžeme pripomenúť ďalšie, už 13. narodeniny našej stránky o stredovekých kostolíkoch na Slovensku a v susedných krajinách. Po približne dvojročných prípravách bola jej prevádzka spustená presne 19. júla 2008.

Za toto obdobie sa nám podarilo predstaviť na Apsida.sk spolu 565 kostolíkov zo Slovenska a 92 z okolitých krajín (z Česka, Rakúska, Maďarska, Ukrajiny a Nemecka).

Profilov zachovaných kostolov je presne 304, stratených kostolíkov sme našli už 188 a v rubrike o kostoloch spod zeme sme spracovali 73 archeologických lokalít.

O kostolíkoch, ich výskume a aktivitách na ich záchranu, ako aj ďalších súvisiacich témach sme informovali v takmer 790 článkoch a rozhovoroch. Čítanie stránky spestruje tiež 60 cestopisov z našich výletov a 28 zamyslení pri vybraných kostolíkoch.

Spomenutia hodné míľniky sme za posledný rok dosiahli aj v podobe 2,5-miliónteho zobrazenia stránky či prekonania hranice 800 000 návštev. Naša skupina na Facebooku má už viac ako 5 000 členov, z čoho máme taktiež radosť.

Kvôli pandemickým obmedzeniam i ďalším nepriaznivým okolnostiam sa nám podarilo realizovať len pár výletov za kostolíkmi. Sme však radi, že nás na niektorých z nich sprevádzala aj naša Aninka. 

Ďakujeme všetkým priaznivcom Apsida.sk za podporu, povzbudenie i doplňujúce informácie a podklady, ktoré pomohli vylepšiť jej obsah. Naša vďaka patrí taktiež všetkým milým ľuďom, ktorých sme stretli na našich výletoch za kostolíkmi a boli nám nápomocní.

Obzvlášť chceme vyjadriť vďačnosť všetkým naším podporovateľom, ktorí v týchto neľahkých časoch prispeli na chod a ďalšiu prevádzku stránky. Aj vďaka tomu sme napríklad mohli predĺžiť registráciu domény o ďalšie tri roky. Veľmi si túto pomoc vážime a ceníme. 

Dúfame, že s nami zostanete aj naďalej.

Redakcia Apsida.sk alias alexie, aninka a esteban

Rubrika: Aktuality