Projekt Katarínka - letné tábory pre dobrovoľníkov 2021

Tábory sú súčasťou projektu záchrany ruín barokového kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej (odtiaľ názov Katarínka).

Zrúcanina sakrálneho objektu sa nachádza v lesoch Malých Karpát 20 km severne od Trnavy neďaleko obcí Dechtice (do ktorej katastra kláštor patrí) a Naháč.

Záujemcovia sa môžu prihlasovať do jednej zo štyroch letných 2-týždňových družín dobrovoľníkov v tomto roku (prvú družinu tvorí opäť prípravný tím):

- 9. júl – 22. júl 2021 (Druhá družina)
- 21. júl – 3. august 2021 (Tretia družina)
- 2. august – 15. august 2021 (Štvrtá družina)
- 14. august – 27. august 2021 (Piata družina)

Prihlásiť sa môžete na internetovej stránke vyplnením online formuláru. Tábory sú určené pre mladých ľudí vo veku od 17 rokov z celého Slovenska (dobrovoľníkov bez nároku na finančnú odmenu).

Projekt KATARÍNKA organizuje o.z. Katarínka a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže pre (nielen veriacich) mladých z celého Slovenska.

Cieľom projektu je
- záchrana ruín pred zrútením a zakonzervovanie múrov, komplexný archeologický, historický, pamiatkový aj geofyzikálny výskum,
- vyčistenie a udržiavanie areálu kláštora i celej okolitej prírodnej rezervácie Katarína (rušenie ohnísk, poriadok, náučný chodník...),
- dať mladým ľuďom šancu prežiť mimo civilizácie dva týždne na ktoré nikdy nezabudnú a obohatia ich,
- dokázať, že z nadšenia, odhodlania a dobrovoľníckej práce mladých ľudí sa dá účinne zachrániť vzácna kultúrna pamiatka.

esteban

Rubrika: Aktuality