Dni Spišského Jeruzalema 28. - 30. mája 2021

Prehliadku menej známych priestorov románsko-gotickej Katedrály sv. Martina, prednášku o počiatkoch Spišskej Kapituly a zaniknutých objektoch na Pažici, exkurziu lokalít a objektov Spišského Jeruzalema i bohatý duchovný program ponúkajú Dni Spišského Jeruzalema v dňoch 28. až 30. mája 2021.

Podujatie otvorí v piatok 28. mája pobožnosť Krížovej cesty pri katedrále so začiatkom o 17.00 h. Ako súčasť tohtoročnej Noci kostolov je naplánovaná od 19.00 h prehliadka katedrálneho chrámu s názvom Tajomstvá Katedrály sv. Martina.

Sobotný program ponúkne okrem iného prednášku o najnovších poznatkoch k vzniku Spišskej Kapituly, ako aj prezentáciu zaniknutých objektov v lokalite Pažica (13.00 h), exkurziu Putovanie za krásami Spišského Jeruzalema (15.00 h) ale i hrané scénky z dejín Spišskej Kapituly (18.00 h).

V nedeľu je opäť naplánovaná aj exkurzia po lokalitách Spišského Jeruzalema (15.00 h) a program ukončí o 18.00 h recitál spišských modlitieb z 15. storočia.

V rámci sprievodného programu počas víkendu budú sprístupnené viaceré pamiatkové objekty v Spišskom Podhradí, workshop Spišskokapitulská pisárska dielňa i výstava k dejinám Spišskej Kapituly.

Viac informácií o podujatí

esteban

Rubrika: Aktuality