Apsida.sk oslavuje druhé narodeniny!

Milí návštevníci Apsida.sk

Je nám potešením konštatovať, že naša stránka o stredovekých kostolíkoch sa v plnom zdraví dožila svojich druhých narodenín. Po približne dvojročných prípravách bola spustená jej testovacia prevádzka presne 19. júla 2008.

Za uplynulé dva roky sa nám podarilo predstaviť na Apsida.sk spolu 133 kostolíkov, z nich mnohé sme dodatočne doplnili o nové informácie či fotografie. Profily kostolov sa pomaly blížia už k okrúhlej stovke, stratených kostolíkov sme našli už 28 a v novej rubrike o kostoloch spod zeme sme stihli spracovať 7 lokalít. Spomedzi regiónov sa nám podarilo doplniť na našu mapku predovšetkých Východoslovenskú nížinu či Hont, ďalšie sme postupne dopĺňali o chýbajúce stavby.

Viac pozornosti sme začali venovať aktuálnym správam a oznamom o výskumoch či podujatiach spojených s kostolíkmi, o ktorých sa dočítate aj na facebooku na nástenke skupiny Apsida.sk. Do konca roka by sme chceli spustit novú verziu stránky, ktorá by mala byť ešte prehľadnejšia a prinesie aj viac zábavného obsahu.

Ďakujeme všetkým priaznivcom Apsida.sk aj za povzbudivé maily i doplňujúce informácie, ktoré pomohli vylepšiť jej obsah. Viacerí z vás nám zaslali zaujímavé tipy na ďalšie lokality, ale aj odborné podklady, bez ktorých by sa nám písali profily niektorých kostolíkov len veľmi ťažko. Vďaka našej stránke vznikla aj publikácia Románske kostoly, ktorú vydalo vydavateľstvo Dajama v novembri 2009.

Dúfame, že s nami zostanete aj naďalej.

Redakcia Apsida.sk alias alexie a esteban

Niekoľko štatistík:
- počet návštev - 50 123 zo 68 krajín
- počet zobrazení - cca 240 000
- priemerný čas na stránke - 5:52 min.

Najnavštevovanejšie kostolíky:
- Dražovce - 3 662 zobrazení
- Kopčany - 2 610 zobrazení
- Chrasť nad Hornádom - 2 493 zobrazení.

Rubrika: Aktuality