Dubova Colonorum - letné mládežnícke tábory na Orave 2010

Tábory sú súčasťou projektu záchrany ruín gotického kostola sv. Kozmu a Damiána, ktorý sa nachádza na Orave nad obcou Sedliacka Dubová (odtiaľ aj názov projektu Dubova Colonorum).

Projekt Dubova Colonorum organizuje ZKSM - Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže v spolupráci s projektom Katarínka a obcou Sedliacka Dubová. Odborné záležitosti sú konzultované s Pamiatkovým ústavom Ružomberok a Oravským múzeom. Projekt je finančne podporený Ministerstvom školstva SR.

Cieľom projektu je
- záchrana zrúcaniny kostolíka sv. Kozmu a Damiána pred ďalším pustnutím, jej zakonzervovanie, ako aj historický a archeologický prieskum.
- vyčistenie a udržiavanie kostola a jeho okolia,
- dať mladým ľuďom šancu zmysluplne prežiť mimo civilizácie dva týždne, ktoré rozvíjajú ich vzájomné vzťahy, vzťah k histórii a prírode i celkové formovanie ich osobnosti,
- dokázať, že z nadšenia, odhodlania a dobrovoľníckej práce mladých ľudí sa dá účinne zachrániť vzácna kultúrna pamiatka.

Tábory sú určené pre mladých ľudí vo veku od 18 rokov z celého Slovenska a aj ČR, ktorí pracujú bez nároku na finančnú odmenu. Počítame s uskutočnením dvoch 12-dňových turnusov plus stavačka a búračka, na ktorých sa vystrieda približne 100 mladých ľudí. V tomto roku je v pláne pokračovanie konzervácie obvodových múrov a statickom zaistení pilierov v lodi kostola.

Termíny:
- 16. - 27. júla 2010,
- 26. júla  - 6. augusta 2010.

Kontakt: e-mail: tabor@dubovakostolik.sk, tel: 0905/011 031,
pošta: Dubova Colonorum,
ZKSM - Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže,
Miletičova 7,
821 08 Bratislava.

esteban

Rubrika: Aktuality