Apsida.sk oslavuje štrnáste narodeniny!

Milí návštevníci Apsida.sk,

je nám potešením konštatovať, že aj v týchto neľahkých časoch si dnes môžeme pripomenúť už 14. narodeniny našej stránky o stredovekých kostolíkoch na Slovensku a v susedných krajinách. Po približne dvojročných prípravách bola jej prevádzka spustená presne 19. júla 2008.

Za toto obdobie sa nám na Apsida.sk podarilo predstaviť spolu 588 kostolíkov zo Slovenska a 92 z okolitých krajín (z Česka, Rakúska, Maďarska, Ukrajiny a Nemecka).

Profilov zachovaných kostolov je presne 309, stratených kostolíkov sme našli už 203 a v rubrike o kostoloch spod zeme sme spracovali 76 archeologických lokalít.

O kostolíkoch, ich výskume a aktivitách na ich záchranu, ako aj ďalších súvisiacich témach sme informovali vo vyše 830 článkoch a rozhovoroch. Čítanie stránky spestruje tiež 60 cestopisov z našich výletov a 28 zamyslení pri vybraných kostolíkoch.

V rámci návštevnosti stránky sme presiahli 2,7 milióna zobrazení stránky a 960 000 návštev. Naša skupina na Facebooku sa taktiež rozrástla už na takmer 6 700 členov, z čoho máme taktiež radosť.

Kvôli pandemickým obmedzeniam, ďalším nepriaznivým okolnostiam i pracovnému vyťaženiu sme sa dostali už druhý rok po sebe len na pár výletov za kostolíkmi po Slovensku. Na druhej strane sa nám podarila veľká vec - v spolupráci s našou ambasádou v Japonsku usporiadať v Tokiu výstavu s  názvom Vidiecke stredoveké kostoly na Slovensku, na ktorej sme fotografiami i textom predstavili 24 vybraných chrámov. A vyzerá to tak, že výstava bude mať aj pokračovanie... 

Ďakujeme všetkým priaznivcom Apsida.sk za všetku podporu v aj pre nás zložitom a menej prajnom období, za povzbudenie i doplňujúce informácie a podklady, ktoré pomohli vylepšiť jej obsah. Naša vďaka patrí taktiež všetkým milým ľuďom, ktorých sme stretli na našich výletoch za kostolíkmi a boli nám nápomocní.

Dúfame, že s nami zostanete aj naďalej.

Redakcia Apsida.sk alias alexie, aninka a esteban 

Rubrika: Aktuality