Slávnosti Nitra, milá Nitra v dňoch 3. až 5. júla 2021

Putovanie po cyrilo-metodskej ceste od kostolíka v Dražovciach na Nitriansky hrad, výstavy zamerané na počiatky kresťanstva u nás či na osobnosti Svätých sedempočetníkov i bohatý kultúrny program už tradične prinesú slávnosti Nitra, milá Nitra v dňoch 3. až 5. júla 2021.

Hlavným podujatím bude tradičná Cyrilo-metodská národná púť na sviatok solúnskych bratov so začiatkom o 10.00 h na Svätoplukovom námestí. Slávnostnú sv. omšu bude celebrovať arcibiskup-metropolita v Poznani a predseda Poľskej konferencie biskupov Mons. Stanisław Gądecki.

Už v soboru 3. júla je o 10.00 h naplánovaná cyrilo-metodská cesta na trase Kostol sv. Michala v Dražovciach - Zoborský kláštor - Nitriansky hrad.

V priestoroch Nitrianskeho hradu bude od soboty sprístupnená výstava venovaná osobnostiam sv. Cyrila, sv. Metoda a ich piatim najvýznamnejším žiakov (sv. Sedempočetníci), ako aj filatelistická výstava s témou Pribina.

Samotný areál Nitrianskeho hradu bude sprístupnený počas trvania slávností a 5. júla sa tam bude konať deň otvorených dverí.

Ponitrianske múzeum pripravilo vo svojich priestoroch od 5. júla výstavu Počiatky kresťanstva na Slovensku.

Hlavnými usporiadateľmi slávností sú Mesto Nitra, Nitrianske biskupstvo a Nitriansky samosprávny kraj.

Podrobnejšie informácie o slávnostiach a programe

esteban

Rubrika: Aktuality