Apsida.sk oslavuje dvanáste narodeniny!

Milí návštevníci Apsida.sk,

je nám potešením konštatovať, že si dnes pripomíname už 12 rokov fungovania našej stránky o stredovekých kostolíkoch na Slovensku a v susedných krajinách. Po približne dvojročných prípravách bola jej prevádzka spustená presne 19. júla 2008.

Za toto obdobie sa nám podarilo predstaviť na Apsida.sk spolu 542 kostolíkov zo Slovenska a 90 z okolitých krajín (z Česka, Rakúska, Maďarska, Ukrajiny a Nemecka).

Profilov zachovaných kostolov je presne 300, stratených kostolíkov sme našli už 175 a v rubrike o kostoloch spod zeme sme spracovali 67 archeologických lokalít.

O kostolíkoch, ich výskume a aktivitách na ich záchranu, ako aj ďalších súvisiacich témach sme informovali vo vyše 740 článkoch a rozhovoroch. Čítanie stránky spestruje tiež 60 cestopisov z našich výletov a 28 zamyslení pri vybraných kostolíkoch.

Pred vyše dvoma rokmi nám pribudol tretí člen redakcie, naša Aninka, ktorá hneď od narodenia začala významne ovplyvňovať chod stránky. Vďaka nej sme tak mohli zvoľniť niekedy aj dosť hektické tempo výletov, ale súčasne sa už podarilo spolu s ňou navštíviť niekoľko lokalít.

Spomenutia hodné míľniky sme dosiahli aj v podobe 2 000 000. zobrazenia stránky či prekonania hranice 700 000 návštev. Naša skupina na Facebooku má už takmer 4 000 členov, z čoho máme taktiež radosť.

Ďakujeme všetkým priaznivcom Apsida.sk za podporu, povzbudenie i doplňujúce informácie a podklady, ktoré pomohli vylepšiť jej obsah. Naša vďaka patrí taktiež všetkým milým ľuďom, ktorých sme stretli na našich výletoch za kostolíkmi a boli nám nápomocní.

Dúfame, že s nami zostanete aj naďalej.

Redakcia Apsida.sk alias alexie, aninka a esteban

Rubrika: Aktuality