Čože je to päťdesiatka...

Milí návštevníci Apsidy.sk a stredovekých kostolíkov!

V týchto dňoch sme dosiahli prvé okrúhle jubileum. Kostolík v Starej Haliči sa totiž stal 50. stavbou predstavenou na našej stránke. Je v tom aj kus symboliky, keďže tento kostolík v sebe spája prvky románskeho aj gotického slohu.

Od spustenia stránky v júli 2008 sme vám postupne priniesli profily 37 kostolov a 13 stratených kostolíkov. Nie je to ani polovica z toho, čo by sme vám chceli predstaviť i sami osobne spoznať.

Viaceré kostolíky už čakajú v našom archíve, ešte viac je však takých, ktoré sme ešte nenavštívili. Aj preto nás teší, že sa už objavila aj takpovediac prvá lastovička externej spolupráce z Partizánskeho a doniesla nám všetko potrebné k stratenému kostolíku v Livine J. Rovnako sa chceme poďakovať ďalším priaznivcom, ktorí nám svojimi radami i tipmi pomáhajú vylepšovať obsah našej stránky.

Na Apsida.sk, po možnosti pridávať komentáre, čo viacerí z vás už aj využili, pribudli nedávno aj google mapy, ktoré prípadným záujemcom o návštevu toho ktorého kostolíka určite uľahčia cestu. Postupne túto funkciu vylepšujeme.

Takisto máme v pláne rozbehnúť aj konkrétnejšie aktivity v prospech niektorých kostolíkov, o podrobnostiach vás určite budeme informovať. Čo sa týka obsahu, pripravujeme profily kostolíkov v Turni nad Bodvou, Kšinnej a Bíni a okrem toho sa chystáme lepšie zmapovať Spiš. Veríme, že si na Apsida.sk aj vy nájdete ten "svoj" kostolík.

Želáme veľa príjemných chvíľ s Apsidou.sk, ako aj na výletoch za našimi kostolíkmi.

A+E

Rubrika: Aktuality