SNG sprístupnilo výstavu o Majstrovi z Okoličného na webe

K nedávno ukončenej výstave Majster z Okoličného a gotické umenie Spiša okolo roku 1500 sa teraz môžete vrátiť na internete. Samostatnú webstránku k nej vytvorila a spustila Slovenská národná galéria, resp. jej platforma pre digitálne projekty lab.SNG. 

Stránka https://mzo.sng.sk/ obsahuje štyri sekcie, v ktorých sa dočítate o pôsobení majstrovej dielne, procese tvorby oltárnych obrazov, ich ikonografii a najmä o majstrovom najvýznamnejšom diele – hlavnom oltári kláštorného kostola františkánov-observantov v Okoličnom.

Pôvodne kláštorný, dnes farský Kostol sv. Petra z Alkantary v Okoličnom je najväčšou sakrálnou stavbou na Liptove a jeho výnimočnej architektúre z čias neskorej gotiky je venovaná špeciálna sekcia.

Webstránka je prepojená s Webom umenia a jednotlivé maľby a ich grafické inšpirácie si môžete jednoducho prezerať vo vysokom rozlíšení. Okrem výtvarných diel tu nájdete aj vložené video, audio a ďalší interaktívny obsah.

Na stránke tiež nájdete virtuálnu prehliadku výstavy vo forme 360° panorám, prepojených s Webom umenia. Po označení konkrétneho diela v panoráme sa zobrazí jeho profil s podrobnými informáciami, kurátorským textom a funkciou zoom.

esteban

Rubrika: Aktuality