Blog

Malé zamyslenie k narodeninám Apsidy

My dvaja sme však mali šancu byť súčasťou niečoho ešte pozoruhodnejšieho. Dostali sme totiž možnosť vidieť rásť, rozvíjať sa, robiť radosť aj starosti jedného dieťaťa a jednej webovej stránky súčasne a v priamom prenose.

Takmer silvestrovský návrat do Sabinova po piatich rokoch

Kostol bol nafotený raz-dva, ja som zatiaľ hypnotizovala informačnú nástenku vedľa miestnej Jednoty. Keď potrebuje človek zabiť čas, dokáže ho zaujať hocičo. Potom sa história rozhodla, že je načase zopakovať sa. Len tak nad chudákmi Orkucanmi vyriekla krutý ortieľ.

Výlet do Hessenska za rodinou a karolínskymi kostolmi

Tajomstvá Fuldy však aspoň na chvíľu rozohnali mračná v duši. Michaelskirche bol ako z rozprávky. A toto spojenie by som nepoužila iba tak. Zatiaľ nám výletnícke sudičky priali a miesto rozprávok sme vkĺzli do histórie starej takmer 1200 rokov.

Výlet na Liptov alebo čo všetko sa dá stihnúť... (dokončenie)

Pondelok sa tiež nezačal lovom na kostoly.

Výlet na Liptov alebo čo všetko sa dá stihnúť (aj keď fotíte kostolíky a nemáte auto)...

Mnohí naši známi aj neznámi si myslia, že naše výlety musia byť jednotvárne a nudné. Kostol, fotky, ďalší kostol, ďalšie fotky. Inventúra v pohybe. Obmedzení zameraním aj prepravou.

Pre babinky a babičky v našich životoch... (z výletu do Petrovej Lehoty)

Ale len celkom nedávno som si nevdojak uvedomila, prečo sú mi kostolíky také blízke. Sú totiž ako moja babinka. Svedkovia čias. Nemenia sa, ani keď kním prídeme po dlhšom čase.

Návrat strateného (pri kostolíku v Sádku)

V Sádku sme neboli prvý ani určite ani posledný raz. Napäto sme čakali. Zčasti preto, či bude naša misia úspešná a dostaneme sa aj dnu do kostola. Úprimne však priznávam, že tá moja časť práve viac bažila po tom, či nás príde odborne skontrolovať psík, ktorý mi prirástol k srdcu.

Miesto modlitby a bezpečia (o kostolíku na Senderove)

Neraz mi bolo povedané v súvislosti s duchovnými záležitosťami, že miesto nie je dôležité. S pokorou priznávam, že pre mňa je.

O zmiznutom kostolíku (naša babinka tu už nie je)

Moja babinka tu už nie je. Akoby sa zrazu rozplynul jeden z kostolíkov, čo nás vždy spoľahlivo odviezli k cieľu vzájomnej dôvery. Na tento jedenuž nikdy nenastúpime.

Prešovský výlet - deň prvý

V Prešove sme sa elegantne premiestnili na spoj smerom na Chmeľov. Tamojší kostolík, ktorý sme mali doteraz zdokumentovaný len vďaka orientačnému chaosu pána taxikára s pred pár rokov, si zaslúžil aj viac pozornosti.