Projekt Katarínka - letné tábory pre dobrovoľníkov 2015

Tábory sú súčasťou projektu záchrany ruín barokového kostola a kláštora svätej Kataríny Alexandrijskej (odtiaľ názov Katarínka). Objekt sa nachádza v lesoch Malých Karpát 20 km severne od Trnavy neďaleko obcí Dechtice (do ktorej katastra kláštor patrí) a Naháč.

Záujemcovia sa môžu prihlasovať do jednej zo štyroch letných 2-týždňových družín v tomto roku (1. družinu tvorí prípravný tím):
- 10. 07. – 23. 07. 2015  (2. družina),
- 22. 07. – 04. 08. 2015  (3. družina, len pre "junákov"),    
- 03. 08. – 16. 08. 2015  (4. družina, len pre "junákov"),     
- 15. 08. – 28. 08. 2015  (5. družina, len pre "junákov").

Prihlásiť sa môžete na internetovej stránke vyplnením online formuláru, na mailovej adrese prihlaska@katarinka.sk alebo dotazníkom v pdf. Tábory sú určené pre mladých ľudí vo veku od 17 rokov z celého Slovenska (dobrovoľníkov bez nároku na finančnú odmenu).

Projekt KATARÍNKA organizuje o.z. Katarínka a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže pre (nielen veriacich) mladých z celého Slovenska v spolupráci s Pamiatkovým úradom Trnava, Obecným úradom Dechtice, podnikom Lesy SR - o.z. Smolenice, Vlastivedným múzeom v Hlohovci, Západoslovenským múzeom v Trnave (predtým s Archeologickým ústavom SAV v Nitre) a Rehoľou menších bratov františkánov. Finančne projekt podporuje aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Cieľom projektu je
- záchrana ruín pred zrútením a zakonzervovanie múrov, komplexný archeologický, historický, pamiatkový aj geofyzikálny výskum,
- vyčistenie a udržiavanie areálu kláštora i celej okolitej prírodnej rezervácie Katarína (rušenie ohnísk, poriadok, náučný chodník...),
- dať mladým ľuďom šancu prežiť mimo civilizácie dva týždne na ktoré nikdy nezabudnú a obohatia ich,
- dokázať, že z nadšenia, odhodlania a dobrovoľníckej práce mladých ľudí sa dá účinne zachrániť vzácna kultúrna pamiatka.

esteban

Rubrika: Aktuality
Poloha
Poloha objektu na mape
Zobraziť podrobnú mapu