Apsida.sk oslavuje jedenáste narodeniny!

Milí návštevníci Apsida.sk,

je nám potešením konštatovať, že naša stránka o stredovekých kostolíkoch na Slovensku a susedných krajinách sa dnes dožíva svojich 11. narodenín. Po približne dvojročných prípravách bola jej testovacia prevádzka spustená presne 19. júla 2008.

Za toto obdobie sa nám podarilo predstaviť na Apsida.sk spolu 520 kostolíkov zo Slovenska a 87 z okolitých krajín (Česko, Rakúsko, Maďarsko, Ukrajina a Nemecko). Profilov kostolov je 290, stratených kostolíkov sme našli už 169 a v rubrike o kostoloch spod zeme sme spracovali 61 archeologických lokalít.

O kostolíkoch sme informovali aj v takmer 700 článkoch a rozhovoroch a čítanie stránky spestruje tiež 60 cestopisov z našich výletov a 28 zamyslení pri kostolíkoch.

Za posledný rok Apsida.sk dosiahla okrúhlu hranicu 600 predstavených objektov, pričom týmto okrúhlym číslom sa pýši Kostol sv. Filipa a Jakuba ml. v Bratislave-Rači. Takisto sme zverejnili jubilejný 500. kostolík zo Slovenska, ktorým sa stala zaniknutá stavba v Ostrej lúke.

Pred takmer 13 mesiacmi nám pribudol tretí člen redakcie, naša Aninka, ktorá hneď od narodenia začala významne ovplyvňovať chod stránky. Vďaka nej sme tak mohli zvoľniť niekedy aj dosť hektické tempo výletov... :). Spomenutia hodné míľniky sme dosiahli aj v podobe 2 000 000 zobrazení stránky či prekonaní hranice 3 000 členov našej skupiny na Facebooku. Okrem toho Saškine duchovné zamyslenia zverejnené na stránke začali vychádzať v mesačníku Pútnický list.

Ďakujeme všetkým priaznivcom Apsida.sk za podporu, povzbudenie i doplňujúce informácie a podklady, ktoré pomohli vylepšiť jej obsah. Naša vďaka patrí taktiež všetkým milým ľuďom, ktorých sme stretli na našich výletoch za kostolíkmi a boli nám nápomocní.

Dúfame, že s nami zostanete aj naďalej.

Redakcia Apsida.sk alias alexie, esteban a aninka

Rubrika: Aktuality