Omša a deň otvorených dverí na Katarínke 5. júla 2018

Vo štvrtok 5. júla 2018 na sviatok Cyrila a Metoda sa na Katarínke, v priestoroch malebnej zrúcaniny barokového kláštora, opäť uskutoční už tradičný Deň otvorených dverí spojený so slávnostnou svätou omšou. V tomto roku si navyše pripomíname 400. výročie založenia kláštora.

Program sa začne o 11.00 hod. slávnostnou sv. omšou pod holým nebom v priestoroch ruín kláštorného Kostola sv. Kataríny, po ktorej sa budete môcť bližšie zoznámiť s už vyše 20 rokov prebiehajúcim projektom záchrany tejto pamiatky a najnovšími nálezmi a postupom prác.

Dlhoročná a záslužná práca dobrovoľníkov na Katarínke bola v tomto roku ocenená Národnou cenou ICOMOS v kategórii Výnimočná aktivita vedúca k posilňovaniu informovanosti o hodnotách pamiatkového fondu a posilneniu vnímavosti verejnosti k týmto hodnotám.

V rámci ďalšieho programu podujatia je naplánované divadelné predstavenie o dejinách Katarínky, pre deti sú  pripravené tvorivé dielne a návštevníkov čaká aj interaktívny výlet do 17. storočia. Bližšie informácie na www.katarinka.sk.

esteban

Rubrika: Aktuality