Festival Spišský Jeruzalem 17. - 20. mája 2018

Sväté omše, koncerty, divadelné predstavenia i prehliadky historických pamiatok pripravili organizátori pre návštevníkov kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem. V poradí 6. ročník podujatia sa bude konať od štvrtka 17. mája do nedeľe 20. mája 2018.

V priestore zrejme najstaršej kalvárie na Slovensku, ktorá bola vybudovaná v druhej polovici 17. storočia v okolí Spišskej Kapituly a ktorá kopíruje krajinu Jeruzalema z Ježišových čias, sa hlavný duchovný program začne v piatok o 15.00 h pobožnosťou Krížovej cesty, na ktorú nadviaže o 18.00 h slávnostné otvorenie festivalu.

V sobotu je naplánovaná pútnická sv. omša o 10.00 h a pontifikálna sv. omša o 21.00 h. V nedeľu sa uskutoční slávnostná sv. omša o 10.00 h a o 18.00 h sa v románsko-gotickej Katedrále sv. Martina začne slávnostné ukončenie podujatia.

Na návštevníkov čaká aj bohatý kultúrny program v podobe bábkových a divadelných predstavení, vystúpení speváckych zborov, piesňových a organových recitálov i koncertu hudobnej skupiny Komajota. V rámci sprievodného programu sú pripravené terénne exkurzie po pamiatkach UNESCO, stredoveký stanový tábor i remeselné trhy.

Podujatie zastrešuje Košický samosprávny kraj a Prešovský samosprávny kraj, v spolupráci so Spišským biskupstvom, mestom Spišské Podhradie, Združením Podbranisko, Spišským osvetovým strediskom a Košice Región Turizmus. Finančnú podporu poskytol program KSK Terra Incognita.

Program podujatia

esteban

Rubrika: Aktuality