Dubova Colonorum - letné mládežnícke tábory na Orave 2018

Tábor je súčasťou projektu záchrany ruín renesančno-barokového Kostola sv. Kozmu a Damiána, ktorý sa nachádza na Orave nad obcou Sedliacka Dubová (odtiaľ aj názov projektu Dubova Colonorum).

Tábor je určený pre mladých ľudí vo veku od 18 rokov z celého Slovenska a ČR, ktorí pracujú bez nároku na finančnú odmenu. Prihlásiť sa môžete do pripravovaného tábora, ktorý sa uskutoční v termíne od 10. do 21. júl 2018.

Prihlasovací formulár

Projekt Dubova Colonorum organizuje ZKSM - Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže v spolupráci s projektom Katarínka a obcou Sedliacka Dubová. Odborné záležitosti sú konzultované s Pamiatkovým ústavom Ružomberok a Oravským múzeom.

Cieľom projektu je
- záchrana zrúcaniny kostolíka sv. Kozmu a Damiána pred ďalším pustnutím, jej zakonzervovanie, ako aj historický a archeologický prieskum.
- vyčistenie a udržiavanie kostola a jeho okolia,
- dať mladým ľuďom šancu zmysluplne prežiť mimo civilizácie dva týždne, ktoré rozvíjajú ich vzájomné vzťahy, vzťah k histórii a prírode i celkové formovanie ich osobnosti,
- dokázať, že z nadšenia, odhodlania a dobrovoľníckej práce mladých ľudí sa dá účinne zachrániť vzácna kultúrna pamiatka.

esteban

Rubrika: Aktuality